All for Joomla All for Webmasters

Дел од општина Центар вечерва без вода

Корисниците од улиците „Рајко Жинзифов, „Борка Талевски" и една зграда на Партизанска бр.31 во општина Центар, вечерва од 19:30 часот ќе останат без вода за пиење.

 

Прекинот во водоснабдувањето, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, ќе биде поради водоводен  дефек ф/100. на ул. „Рајко Жинзифов пред Румунска амбасада во населба Центар.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.