Духовите на Гоја

Вечерва во 23:10 не пропуштајте го филмот Духовите на Гоја...

Сликарот Франциско Гоја се соочува со скандал со неговата муза, која за време на инквизицијата од свештениците е обвинета  за еретик ....

Director:

 Milos Forman

Writers:

 Milos FormanJean-Claude Carrière

Stars:

 Javier BardemNatalie PortmanStellan Skarsgård 

 

https://www.imdb.com/title/tt0455957/videoplayer/vi2729050393?ref_=tt_ov_vi

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.