All for Joomla All for Webmasters

18-ти меѓународен карате турнир ,,Солидарност опен,, во Општина Гази Баба

,,Солидарност опен,,

По 18-ти пат во спортската сала Методија Андонов Ченто се одржа меѓунардниот карате турнир ,,Солидарност опен,, на кој градоначалникот Борис Георгевски најави уште поголема поддршка за развој на спортот во општината.

 

Во Општина Гази Баба во спортската сала ,,Методија Андонов Ченто,, во Маџари по 18-ти пат се одржува Меѓународниот карате турнир ,,Солидарност опен,,. Турнирот е во организација на КК Солидарност, поддржан од Општина Гази Баба и Град Скопје. Општината продолжува да го поддржува спортот со доделување типендии за талентирани спортисти, како и поддршка на спортски клубови и здруженија. Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски истакна дека општината наскоро ќе добие две нови спортски сали, едната во ОУ,,Вера Јоциќ,, во Хиподром , а другата во ОУ ,,25-ти Мај,, во Сингелиќ. Исто така се реконструираат спортските игралишта на кои се поставува вештачка трева, а во план е изградба на нови повеќенаменски спортски игралишта, додека пак во Парк шумата Гази Баба ќе биде поставена фитнес зона и заедно со трим патеките ќе биде одлично место за рекреација.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.