All for Joomla All for Webmasters

Општина Гази Баба и УНДП ќе соработуваат во областа на културата

Скопската општина Гази Баба и УНДП ќе започнат со работа на заеднички проекти од областа на културата.

Како што соопштија од општината, градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, денеска на средба со постојаниот координатор на Обединетите нации и постојан претставник на УНДП во Македонија, Луиза Витон разговарале на неколку теми, со акцент на проекти кои се однесуваат на долготрајна заштита на културното наследство.

На средбата, Георгиевски и Витон разговарале, се додава, и за развивање на соработката во други области, кои се од суштинско значење за развој, урбанизација и модернизација на општина Гази Баба.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.