All for Joomla All for Webmasters

Утре последен ден за поднесување елаборати за бесправно изградени објекти

Од Општина Гази Баба информираат дека рокот за поднесување  елаборати за бесправно изградени објекти, согласно Законот истекува утре на 30.06.2018 година.

Поради тоа едношалтерскиот систем на општината ќе работи и утре на  30.06.2018 сабота од 08:00 до 16:00 часот.

 

Сите граѓани ќе можат да ги достават геодетските елаборати за барања кои се поднесени во 2015/2016 година и за поднесување  нови барања комплетирани со геодетски елаборати за оние кои имаат добиено веќе решение за одбивање, поради некомплетирање на барањата од 2011 година.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.