Утре без вода дел од корисниците од Бул. Киро Глигоров и дел од ул. Перо Наков

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека заради исклучување на стара водоводна мрежа на Бул. Киро Глигоров (до Универзитетот ФОН) и заради промена на затворач со пречник 200 мм на истиот булевар (до Бриколаж), на ден 01.10.2020 год. (четврток), со почеток од 09:00 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците од Бул. Киро Глигоров, фирмите Офис Плус, Мерцедес, Бриколаж и Нептун, дел од нас. Ќерамидница и дел од ул. Перо Наков. (Општина Гази Баба).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.