All for Joomla All for Webmasters

Ќе се реконструираат над триесет и три улици во Ѓорче Петров

Реконструкција на улици во Ѓорче

Во општина Ѓорче Петров започна реконструкција и рехабилитација на најмалку 33 улици во населбите Волково и Кисела Јабука.


Во моментов се врши подготовка пред асфалтирање на неколку улици во Кисела Јабука, а набрзо ќе почне истата постапка и во Волково.


Предвидено е да бидат опфатени околу 13 улици во Волково, а 20-тина во Кисела Јабука.


Динамиката на реконструкцијата ќе ја налага изведувачот, односно Јавното претпријатие за државни патишта.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.