All for Joomla All for Webmasters

Делови од Ѓорче Петров и Сарај утре без струја

 Дел од жителите од горниот дел од скопското село Рашче утре од 9 до 15 часот ќе останат без електрична енергија.

Во истиот период без снабдување со струја ќе бидат и дел од корисниците лоцирани на улиците „2“ и „22“ во населеното место Црквиште во село Волково. 

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.