Жители на Ѓорче Петров вознемирени од редовна вежба во касарната

Жители на Ѓорче Петров попладнево се пожалија дека се вознемирени од рафално пукање во населбата.

 

Според некои граѓани, истрелите се слушале многу силно поради што побараа и информации што всушност се случува во овој дел на Скопје.

 

Поради ваквите поплаки, „Макфакс“ стапи во контакт со МВР, од каде што смируваат дека станува збор за редовна вежба во касарната во Ѓорче Петров и порачуваат дека нема потреба за вознемиреност кај граѓаните.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.