Поради дефект без вода ќе останат дел од жителите во Ѓорче Петров

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека поради уличен дефект од Ф-100 мм на ул. Разловечко Востание бр.26 во населба Карпош 4, во периодот од 09.00 часот па се до санирање на дефектот без вода ќе останат корисниците од ул.Разловечко Востание, како и дел од корисниците од улиците Желево и Столе Стојчев (општина Ѓорче Петров).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.