All for Joomla All for Webmasters

Манифестација „Средба на првиот со најдобрите“

 „Средба на првиот со најдобрите“

Традиционалната манифестација „Средба на првиот со најдобрите“ која има за цел поширока јавна промоција и афирмација на врвните постигнувања на средношколците, денеска ќе се одржи во кино „Фросина“ во Младинскиот културен центар. 


Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов ќе се сретне со 27 матуранти првенци на генерацијата (2014-2018 и 2015-2018) од 22 скопски средни училишта и ќе им врачи признанија и парични награди.


Организатор на манифестацијата е Дирекцијата за култура и уметност на Скопје, а под покровителство на градоначалникот Шилегов.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.