All for Joomla All for Webmasters

ЈП Паркови и зеленило нема никаква законска обврска за исплаќање на штетата настаната од паднати дрвја

ЈП Паркови и зеленило

ЈП Паркови и зеленило ги информира граѓаните дека по саботното невреме кое го зафати Скопје и регионот, веднаш на терен се активираа службите на претпријатието и се приклучија на Градскиот штаб за заштита и спасување, заради отстранување на проблемите предизвикани од невремето.


Претпријатието, со последиците од невремето, кое предизвика: поплавени улици, откорнати кровови, билборди, прекинати електрични кабли и паднати дрвја кои оштетија возила и објекти, се справуваше со целокупната расположива механизација и работници, за што побрзо нормализирање на состојбата во градот.


Поради големата брзина на ветерот од над 80 км/час, сите настанати штети се третираат како поледица на природна непогода и ЈП Паркови и зеленило нема никаква законска обврска за исплаќање на штетата настаната од паднати дрвја.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.