All for Joomla All for Webmasters

Без струја повеќе делови од Скопје

Прекин на елекричната енергија е најавен за утре од 08:30 до 14 часот за корисниците од дел од село Рашче во општина Сарај, а од девет до 10 часот од ул. „Антон Панов“ броевите 8, 8А, 10 и 33 во населба Капиштец во општина Центар, информира денеска Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Без струја утре од 09:30 до 11:30 часот ќе бидат и корисниците од индустриските објеки на фирмите МВМ Компани, Дарс и Гранит на Качанички Пат и околината и место викано Вртачица во општина Чучер – Сандево, од 05:10 до 15:30 часот од селата Глумово, Шишево и Матка и фирмите Бис Оил и Адриус во Сарај), а од 08:30 до 10:30 часот корисниците од Бул. Кузман Јосифовски Питу бр. 22 и бр. 24 и ул. Симеон Кавракиров до бр. 9 во општина Аеродром.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.