All for Joomla All for Webmasters

ЈП Улици и патишта прво ги забетонира, па ги ослободи дрвата во Карпош

 

На социјалните мрежи утринава се појавија фотографии од забетонирани дрва, проследени со реакции на граѓани.

Станува збор за реконструкција на велосипедската патека на булеварот 8 септември, при што, поради несовесно работење на работниците, дрвата покрај патеката беа целосно забетонирани. По реакцијата на граѓаните, екипите на ЈП Улици и патишта повторно излегоа на терен, и се обидоа да ја поправат направената штета.

Раководителот на градски инспекторат денеска информираше дека штетата ќе биде санирана, а дрвата ќе бидат вратени во првобитната состојба.

 

 

Со соопштение се јавија и од Град Скопје. Од таму велат дека вчерашната слика не била од финалниот изглед на патеката.Ве информираме дека објавените фотографии се направени во текот на изведбата на патеката и не го претставуваат финалниот изглед на теренот“ велат од таму, не потврдувајќи дали таква е процедурата на работа, или е направен пропуст при изведбата на велосипедската патека. 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.