Корисниците од комплексот Настел утре без вода

Корисниците од комплексот Настел утре од 8 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

 

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради поврзување на нова водоводна мрежа ф-200/ф-150мм на крстосницата „8 Септември“/Варшавска. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.