Дел од „Илинденска“ со посебен сообраќаен режим поради снимање на филм

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен денеска и утре од 21 до 6 часот на булеварот „Илинден“ во близина на Градскиот поради снимање филм во организација на ДФПУ„ВЕРТИГО ВИСУАЛ“ ДОО Скопје.

 

Од овие причини, како што информира МВР, сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници.

 

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.