Пожалете се на хигиената во градот на следните телефони!

„Комунална хигиена“ ги известува граѓаните на Скопје дека сите проблеми и поплаки поврзани со активностите на екипите на терен, собирањето и транспортот на комуналниот отпад,  собирањето на кабастиот отпад и расчистувањето на дивите депонии можете да ги пријавите на следните телефонски броеви:

              

  1. Општина Карпош  078/421-954
  2. Општина Центар  070/609-001
  3. Општина Аеродром  076/261-383
  4. Општина Гази Баба 072/320-970
  5. Општина Шуто Оризари 075/381-194
  6. Општина Кисела Вода      070/233-740
  7. Општина Бутел                   076/261-446
  8. Општина Чаир                     076/474-369
  9. Општина Ѓорче Петров  075/302-273
  10. Проблеми поврзани со собирање кабаст отпад и расчистување диви депонии   - 072/272819 
  11. Дежурниот телефон, како што информираат од на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје, 3216 644, исто така останува во функција, од понеделник до сабота, во терминот од 08 до 20 часот. 
Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.