Скопје утрово во првите пет најзагадени градови во светот

Скопје утрово е помеѓу петте најзагадени градови во светот.

 

Според последните податоци на „Airvisual“, Скопје се наоѓа утрово на третата позиција според загадувањето.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.