Без струја делови на Студеничани, Ѓорче Петров и Сопиште

Од ЕВН Македонија e добиено известување дека без електрична енергија ќе останат делови на Студеничани, Ѓорче Петров и Сопиште.

 

Па така од 9 до 14 часот без струја ќе биде дел од селото Батинцки и дел од селото Љубош кај маркет „Рејсер“ и маркет „Цвет компани“ (општина Студеничани), од 9 до 10 часот дел од селото Волково – улиците 19, 21, 23, 79, 81, 83 и 100 (Ѓорче Петров) и од 8,30 до 15 часот дел од селото Добри Дол (општина Сопиште).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.