Се урива „Медицинар“ за да се ослободи простор околу Инфективната клиника

На барање на Министерството за здравство и Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, Град Скопје помогна во рушењето и чистењето на просторот на дел од бараките во рамки на скопскиот студентски дом „Невена Георгиева-Дуња“, познат како „Медицинар

Покрај тоа, во насока на подобрување на пристапноста до Клиничкиот центар, градските власти деновиве асистираа и во проширувањето и изградбата на посебен влез за возилата на брза помош и посебен влез кон Универзитетската Клиника за инфективни болести.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.