Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

Во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“, избувна пожар.

Запален е објект околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари хаварисани возила.

Во моментот интервенираат пет екипи на Противпожарната служба со помош на граѓани.

Чад од пожарот има во целата населба, а се стравува дека тој може да се прошири и на околните имоти.

Очевидци велат дека пожарот наводно настанал од искра при сечење железо.

Според информациите од терен, на сто метри од огнот веќе се чувствува неподнослива жештина.

Небото над Радишани е смрачено од огромен облак црн густ чад, а граѓаните во паника ги преместуваат своите возила паркирани во близина на пожарот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.