Викендов и следната недела прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека втората фаза од дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се изврши наредниве денови.

 

Авионската дезинсекција ќе се одвива на 18 и 19 јули, сабота и недела, во раните утрински часови.

 

Терестричната дезинсекција ќе се одвива од 20 до 24 јули од 22 до 03 часот, наредниот ден.

 

Дополнително, терестричната дезинсекција на подрачјето на Град Скопје против ларви од комарци ќе се изврши на 22 јули, во период од 8 до 17 часот.

 

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови.

 

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.