Делови од Гази Баба, Сопиште, Карпош и Центар утре без струја

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре се планирани технички зафати заради кои без напојување со електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09:00-12:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на  дел од ул.Благоја Стефковски (потрошувачите позади училиштето Михајло Пупин. (Општина Г.Баба); с.Горно Соње објектите  во близина на црквата. (Општина Сопиште).

Во периодот од 08:15:00-15:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на  дел од ул.Палмиро Тољати, ул.Палмиро Тољати од бр.114-140 и од 160-164. (Општина Г.Баба)

Во периодот од 12:00-15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на  дел од ул.Ванчо Мицков. (Општина Карпош)

Во периодот од 09:00-11:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на  дел од ул.Палмиро Тољати згр.76 а и 78 б,градинката 25 мај на ул.Палмиро Тољати и потрошувачите во нивна близина, дел од ул.Палмиро Тољати. (Општина Г.Баба)

Во периодот од 09:00-15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Загребска(кај црквата св.Јован Крстител), продавничките пред заводот за вработување, црквата св.Јован Крстител и околните објекти. (Општина Центар)

Во периодот од 09:00-12:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од с.Маркова Сушица, каменоломот Беровиќ, Маркова Сушица Сковин,Живинарска Фарма, сите стопански и нестопански субјекти кои се напојуваат со ел.енергија од извод 5 од ТЦ  365/10 кw.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.