Утре без струја и вода улици од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре, 22.01.2021 година, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

од 08:00 до 15:00 часот, делови од улиците: Кемал Сејфула и Џон Кенеди (во близина на објектот на  Телеком – Чаир).  (Општина  Чаир)

од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од  дел од ул. Малешевска во нас. Драчево. (Општина  Кисела Вода)

од 09:00 до 14:00 часот, дел од ул. Козле, подулица бр. 1. (Општина  Карпош)

од 10:30 до 13:30 часот, ул. Букурешка од бр. 97 до бр. 115 и ул. Прашка од бр. 44 до бр. 78. (Општина  Карпош)

од 11:00 до 13:00 часот, с.  Долно Соње - дел од ул. 12. (Општина  Сопиште)

 

 

Од Водовод и канализација информираат дека во текот на утрешниот ден поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од ф-150 мм на ул. Борис Трајковски б.б.  (до објектот на фирмата Виола Трејд), од 09:30 часот до завршување со активностите, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од  нас. Усје во Општина Кисела Вода.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.