Утре без струја и вода улици од неколку скопски општини

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре, 03.03.2021, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

 

од 09:00 до 14:00 часот,  корисниците од Чучер Сандево дел од с. Чучер (Општина Чучер Сандево)

од 09:00 до 15:00 часот, корисниците на патниот правец Кисела Вода - Сопиште, после ресторанот Теферич (Општина Кисела Вода)

од 10:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Козле  (Општина Карпош)

од 11:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од с. Сопиште, дел од ул.1 6 М-Б Ограда (Општина Сопиште)

 

Од ЈП Водовод и Канализација пак добиено е известување  дека утре, 03.03.2021. поради изведување на водоводен приклучок од ф150 мм  на ул. Емил Зола бр.12а, со прекинато водоснабдување ќе  бидадт корисниците од ул. Емил Зола како и дел од бул. Борис Трајковски во Општина Кисела Вода, во период од 10:00 часот, па до завршување на работите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.