Без струја делови од Скопје

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради технички зафати, делови од Скопје, денеска, во одреден временски период, ќе бидат без струја.

Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа на ЕВН, на 5.8.2021 година (четврток) без електрична енергија ќе останат:

- во периодот од 9 до 12 часот жителите од селата Вртекица, Рамни Габер, Пагаруша, Долно и Горно Количани (општина Студеничани) и

- во периодот од 9 до 13 часот корисниците на дел од булеварот Паризански одреди и улиците Софиска и Петар Драганов (општина Карпош).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.