Делови од Скопје без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, известува дека денеска поради менување на водоводен вентил во шахта на Никола Русински бр. 12, од 09:30 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица. ( Општина Карпош )

Поради појавен уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-80мм на ул.Тиквешка бб, од 17:00 часот водата е затворена и прекинато водоснабдување имаат корисниците од дел од истата улица. На отстранување на дефектот ќе се работи во текот на претпладневните часови на 14.10.2021 г. ( Општина Шуто Оризари )

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.