Утре без струја повеќе делови на Скопје

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 12.11.2021 година (петок), без електрична енергија ќе останат:

 

 

во време од 09:00-12:00 часот корицниците од ул.Атанас Раздолов (парните броеви од 2-16). (Општина К.Вода)

во време од 09:00-14:00 дел од корисниците во с. Злокуќани, СИЗ Македонија, Момин Поток, Синтек, Европа 92. (Општина Карпош)

во време од 08:10-15.30 часот корицниците од с .Раштак(општина Г. Баба) и с. Љуботен( Општина Бутел).

во време од 09.00-11:00 часот корисниците на дел од ул. 3 во с. Љубин. (Општина Сарај)

во време од 08:00-12:00 часот корисниците на дел од ул. Зеничка од бр.1-бр.45, ул. Зеничка од бр. 21-до број 45. (Општина Г.Баба)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.