All for Joomla All for Webmasters

Градежна офанзива за подобра патна инфраструктура во Илинден

Патна инфраструктура во Илинден

Се подобрува патната инфраструктура во општина Илинден преку активности на терен со кои се врши изградба, реконструкција и санација на локалните улици и патишта.

 

Како што информираат од општината комплетно е саниран и асфалтиран дел од улицата „535“, во населба Илинден, во должина од 280 метри, со што се придонесе за поголема безбедност на учесниците во сообраќајот, особено на пешаците на оваа фрекфентна сообраќајница која секојдневно ја користат приближно илјада граѓани.


Во локалната економска зона Марино-Кадино, пак, во тек е изградба на новопроектираната улица „2“ во должина од 230 метри. Кон оваа улица гравитираат повеќе стопански објекти. Во моментот се работи на поставување фекална канализација, како и тротоари, по што ќе следува асфалтирање, додаваат од општината.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.