Жителите на Карпош на средба со претставници од МВР

 Жителите на Општина Карпош од урбаните заедници „Влае 1“ и „ Влае 2“ вечер, во 20 часот, на плоштадот „ Делфина“ ќе имаат средба со претставници од Министерството за внатрешни работи.

 

На средбата, како што соопшти Општина Карпош, ќе се разговара за проблемите на жителите од аспект на безбедноста и за изнаоѓање решение. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.