Партизан се враќа во владение на општината

„Среќен сум што од 43-тиот роденден на Општина Карпош, можам да соопштам дека „Партизан“ се враќа во наше владение. Во прашање се денови на доделување и завршување на сите формално правни процедури.

 

Ова е победа на урбаното и модерното! Победа на традицијата! Победа на спортот!

 

Победа за „Партизан“, како препознатлив бренд на Карпош и на Градот Скопје“, рече градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев на мултимедијалниот настан со којшто се одбележа 43 годишнината од основањето на Карпош.

 

Под мотото „43 години со љубов за Карпош“, во Кинотека на С. Македонија беа изведени повеќе перформанси кои го симболизираат секојдневието на локалната самоуправа.

 

На овој пригоден настан беа доделени и стипендиите за  талентирани ученици. На 33 основци, претседателот на Советот, Андреј Манолев им ги врачи пофалниците и им посака успех во понатамошниот тек од образованието.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.