Речиси цел Карпош во темница, се работи на санирање на дефектот

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија.

 

Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот.

 

Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

 

Од ЕВН информираат дека дефект настанал во главната трафостаница во Козле и се очекува наскоро да биде саниран.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.