Утре без вода дел од Карпош

Утре, 25.01.2021, поради промена на два затворача од Ф-400 мм на Бул. М. Т. Гологанов на раскрсницата со Бул. 8 ми Септември во населбата Тафталиџе,

без  водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците на дел од ул. Атинска, Бул. М. Т. Гологанов згр. бр. 72 и 74 и пунктот на Пожарна во Општина Карпош.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.