Утре без вода улици во Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 25.02.2021 година, поради дефект на приклучна цевка од Ф – 1 цол на ул. Дрезденска бр. 26,

во периодот од 10.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од улиците Дрезденска, Њуделхиска, Наум Евро, Панче Пешев, Бахар Моис, Римска и Атинска, како и дел од корисниците од ул. Анкарска во Општина Карпош.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.