Две улици во Карпош утре без вода

Поради отстранување дефект на приклучна цевка на ул. Букурешка 57 во населба Тафталиџе,

од 09:00 до 12:00 часот, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од ул. Букурешка и дел од ул. Париска во Општина Карпош.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.