Утре без вода неколку улици во Карпош

Утре, поради дефект на ул. Разловечко Востание бр. 26 во нас. Карпош 4, прекинато водоснабдување ќе имаат

корисниците на дел од улиците Разловечко Востание, Трифун Бузлев, Столе Стојчев, Желево, дел од Волгоградска и дел од ул. Вич во Општина Карпош. Прекинувањето ќе започне во 09:00 часот и ќе трае до санирање на дефектот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.