All for Joomla All for Webmasters

Хуманитарен базар во храмот „Св. Петка"

Црква „Св. Петка“

По повод Велигденските празници утре во црквата „Св. Петка“ во Скопје, ќе биде одржан хуманитарен базар во организација на Здружението на слепи лица Скопје и општина Кисела Вода.


На настанот, што ќе почне во 10 часот, од страна на членовите на Здружението ќе бидат изложени изработени и декорирани велигденски погачи, пити, колачи, велигденски јајца и други рецепти, кои го симболизираат најголемиот христијански празник Велигден.


Најдобрите изработки ќе добијат парични награди кои ги обезбеди општина Кисела Вода.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.