All for Joomla All for Webmasters

Едукативна посета на ученици од Дуња и Кепески во општина Кисела Вода

Општина Кисела Вода

Ученици од основните училишта „Невена Георгиева Дуња“ и „Круме Кепески“ денеска остварија едукативна средба во општина Кисела Вода, каде се сретнаа со градоначалникот Филип Темелковски.


Како што соопштија од општината,  Темелковски ги запознал учениците со функционирањето на локалната самоуправа, им објасни за работата на  администрацијата  и секторите преку кои се преземаат активности за подобрување на условите за живот. Учениците се запознаа и со работата на Советот на општина Кисела Вода.


Покрај ова, Темелковски на дечињата им даде можност да поставуваат прашања, на кои добија одговори за идните планови и проекти на општината.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.