All for Joomla All for Webmasters

Се косат нараснатите тревни површини во општина Кисела Вода

Kосење тревa во Кисела Вода

Акција за косење и расчистување на тревните површини денеска почна да се спроведува низ општина Кисела Вода.


Преку Секторот за месна самоуправа и социјална грижа, ангажирани се сезонски работници кои рачно и со тримери денеска работат на просторот покрај трим патеката и во други делови на населбата 11 Октомври, како и во Бирарија, Црниче, Пржино и Драчево.


- Акцијата за косење на нараснатата тревна вегетација интензивно ќе продолжи и во наредниот период. Ќе се изведува низ сите останати урбани и месни заедници ширум општината, секаде каде што ќе има потреба, информира општина Кисела Вода.


Во насока на отстранување на опасноста од пожари, општина Кисела Вода апелира до сопствениците на дворови, ниви и неизградено градежно земјиште во приватна сопственост да ги искосат нараснатите тревни површини и израснатите грмушкасти растенија. 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.