All for Joomla All for Webmasters

Опожарените семејства во Кисела Вода ќе добијат отштета од буџетот на општината

При вчерашниот пожар кој избувна во станбена зграда во Кисела Вода пожарникарите имале потешкотија да стасаат до зградата од паркираните автомобили, па можеле да интервенираат дури откако дошча пајак службата да ги отстрани возилата.

 

Во пожарот вчера биле повредени четворица пожарникари и четворица станари, а тројца пожарникари вдишале чад. На терен беше и градоначалникот на Општина Кисела Вода кој на оштетените граѓани им вети помош од општината.

 

Денеска за 1-ва скопска од Општина Кисела Вода изјавија дека надлежните од општина остварија средба со опожарените семејства каде се дискутираше за штетите кои тие ги претрпеле од вчершниот пожар. Соглсно Правилниците кои постојат во Општина Кисела Вода, за вакви случаи, надлежната комисија ќе излезе на терен, по што ќе се утврди висината на надоместокот што ќе ја добие секое од оштетените семејства.

 

 

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.