Општина Кисела Вода го чисти каналот во Пржино

Општина Кисела Вода започна акција за чистење на каналот во Пржино.

 

Во моментов, како што соопштуваат од Општината, десет сезонски работници рачно и машински ја расчистуваат нараснатата ниско стеблеста вегетација, а го собираат и отпадот одложен од страна на несовесни граѓани.

 

Од Општината информираат дека по потреба каналот го чистат неколку пати годишно

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.