„Распеана волшебна елка“ во Кисела Вода

Во преполна сала во Кисела Вода се одржа новогодишен настан насловен: „Распеана волшебна елка“.

 

Публиката околу два часа имаше можност да ужива во прекрасните музички и драмски настапи на учениците од Државното училиште за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“, Посебното основно училиште „Златан Сремец“ и ООУ „Невена Георгиева - Дуња“. Музички настап со своите ученици имаше и македонската фолк ѕвезда, Боби Спасенцовски.

 

Новогодишната манифестацијата со бројните гости ја проследија градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ.

 

Во салата на Советот на Општина Кисела Вода се одржа новогодишен настан. Дечињата кои поголемиот дел од денот го поминуваат во објектите „Пепрутка 1 и 2“ на ЈДГ „8 Март“ заедно со своите воспитувачки и негувателки пред присутните ги покажаа своите музичко-ритмички и драмски способности.

 

На крајот на настанот на децата на вработените во Општина Кисела Вода им беа поделени новогодишни пакетчиња.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.