Во Oпштина Кисела Вода се гради затворен пливачки базен и се реконструира трим-патеката

Градоначалникот на Oпштина Кисела Вода, Филип Темелковски, и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, извршија увид во работните активности за изградба на затворен пливачки базен во училишниот двор на ООУ „Невена Георгиева - Дуња“ и на трим-патеката во општина Кисела Вода.

Базенот, кој го гради Агенцијата за млади и спорт, ќе биде со широчина на коритото 8,9 метри, должина 25 метри и длабочина од 0,8 до 1,2 метар.

Изградбата на базенот ќе чини 37.802.641 денар со вклучен ДДВ, а изведувач на градежните работи е фирмата „Енерго инвест трејд“ од Скопје.

Во исто време Агенцијата за млади и спорт во соработка со Општина Кисела Вода во должина од повеќе од два километра врши градежни активности за проширување и целосна реконструкција на трим-патеката, лоцирана покрај железничките пруги.

Додека се одвиваат градежните активности на трим-патеката, Општината ги замолува граѓаните за трпение.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.