Утре без вода Пржино во Кисела Вода

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 09.10.2020 година поради поврзување на нов водоводен приклучок од Ф – 200 мм со постоечката водоводна мрежа од ф – 200 мм на ул. Милан Мијалковиќ б.б. во населба Пржино,

 

во периодот од 10.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците од населба Пржино - висока зона од улиците Милан Мијалковиќ, Кочанска, Полог, Зеленгора, Пејо Јаворов, Караџица, Пандо Кљашев, Кара Трифун, Малина Поп Иванова, Мегленска, Виктор Иванович Глигориевич и Мариовска со сите краци во населба Пржино. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.