All for Joomla All for Webmasters

Хуманитарен новогодишен базар во ОУ ,,Кочо Рацин,, во Петровец

Хуманитарен базар во ОУ ,,Кочо Рацин,,

Хуманитарен новогодишен базар се одржа во ОУ,,Кочо Рацин,, во Петровец, а финансиските средства собрани од базарот ќе бидат донирани на семејството Спасовски кои живеат во тешка материјална состојба.

 

Во ОУ,,Кочо Рацин,, во Петровец се организираше новогодишен базар. На овој хуманиттарен базар учествуваа учениците и наставниците од ова училиште, како и родителите и голем број други посетители. Базарот е од хуманитарен карактер, а финансиските средства собрани од овој базар ќе бидат донирани на семејството Спасовски од населеното место Огњанци кое се наоѓа во тешка материјална состојба и живее во трошна куќа, без основните потребни за достоинствен живот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.