All for Joomla All for Webmasters

Се чисти каналската мрежа во Општина Петровец

АД ,,ВОДОСТОПАНСТВО,, Скопско Поле, започна со чистење на каналите на територијата на Општина Петровец.

 

Увид на терен каде што се чистат каналите извршија градоначалникот на Општина Петровец, Борче Митевски и директорката на ,АД,,ВОДОСТОПАНСТВО,, Маја Димоска каде лично на терен можеа да се запознаат со состојбата на каналската мрежа.

 

Од Општина Петровец информираат дека активностите околу расчистувањето на каналите ќе продолжат се до целосно расчистување на истите се со цел навремено одводнување на атмосферските и подземните води во периодот кој следи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.