Катланово во Општина Петровец добива нова пешачка патека (ВИДЕО)

Населеното место „Катланово“ во Општина Петровец доби нова пешачка патека, во должина од 600 метри и ширина од 1,3 метри.

Патеката ќе биде завршена за неполни 30 дена.

Финансиските средства се обезбедени од буџетот на Општина Петровец и изнесуваат 1300000 денари.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.