АМБАСАДАТА НА СЛОВАЧКА ДОНИРАШЕ ЗАШТИТНИ МАСКИ ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ

Амбасадорот на Словачка, Хенрик Маркуш денеска ја посети Општина Петровец.

 

Заедно со градоначалникот на Општина Петровец, Борче Митевски делеа бесплатни заштитини маски за граѓаните во општината. Целта е да се зголеми свеста на населението за заштита од коронавирусот. Обраќањата од прес-конференцоијата по повод настанот може да ги погледнете во видеото...

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.