Општина Петровец побогата за нови 17 инвеститори (ВИДЕО)

Општина Петровец jа прошири површината на индустриската зона Ќојлија за нови 30 хектари и стана побогата на уште 17 нови инвеститори.

Вчера е објавена нова аукција за 4 парцели за Г2 лесна незагадувачка индустрија. Општината ги повикува сите заинтересирани инвеститори да се јават на аукцијата.

 

И во услови на светска економска криза и пандемија Општина Петровец постигнува значителни резултати. Таа е на првото место во Македонија по број на привлечени нови инвестиции и отворени нови работни места.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.