Општина Петровец гради соблекувални за фудбалскиот клуб Долно Коњари (ВИДЕО)

Општина Петровец гради соблекувални за фудбалскиот клуб Долно Коњари и тое е последната ветена соблекувална за фудбалските клубови во општината.

Средствата се во висина од 1 347 000 денари и се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

 

Се очекува соблекувалните да бидат готови за еден месец.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.